"dom dostatku"

Święta to czas dostatku, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Niestety, doskonale wiemy, że jest inaczej.
Mógłbym wypisywać tutaj eseje, dlaczego warto pomagać, ale myślę, że skoro tu trafiłeś/aś, to tylko zmarnowałbym Twój czas.
Dlatego przejdźmy od razu do rzeczy.

Zasady Akcji

KUP 1 = PODARUJ 2

W zamian za każdą książkę którą kupisz, podaruje jedną sztukę do domów dziecka, szpitali czy innych placówek które zgłoszą uczestnicy akcji.

W ten sposób robisz prezent conajmniej dwójce dzieci! (Może warto kupić więcej i rozdać rodzinie? 😉 )

ZGŁOŚ PLACÓWKĘ

Jeśli znasz miejsce do którego powinny powędrować książki - koniecznie wypełnij ankietę poniżej. Akcja trwa do 15 grudnia!

O książce

Dolina Dostatku to bogato ilustrowana, fabularyzowana historia pieniądza – od barteru po bitcoina.
 
Głównym bohaterem książki jest Smok Invictus, który, kierowany swoją wewnętrzną misją, pragnie wieść spokojne i dostatnie życie. Inteligentny smok szybko uświadamia sobie, że należy ciężko pracować, aby zaspokoić wszystkie smocze potrzeby. Jednak to mądre magazynowanie efektów tej pracy jest źródłem długotrwałego dobrobytu.
 
Razem z wybranką swojego serca osiedlają się w malowniczej Dolinie Dostatku, a mieszkańcy, poznając jego intelekt, wkrótce mianują go królem. Roztropny smok jest świadomy odpowiedzialności, która za tym idzie.
 
Stąd jego głównym zadaniem staje się odnalezienie solidnego pieniądza, który przechowa swoją wartość w jak najdłuższym czasie i zapewni dostatek tym, którzy są chętni na niego pracować.
 
Po serii prób i błędów jest coraz bliżej odnalezienia ideału, jednak jak to zwykle bywa w życiu, nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się po drodze, zwłaszcza gdy władzę w dolinie przejmie ktoś o innych poglądach.
 
Dzięki lekturze „Doliny Dostatku” czytelnicy:
 
  • poznają wady i zalety różnych form pieniądza.
  • zastanowią się nad rolą gotówki w gospodarce, ale przede wszystkim w życiu każdego z nas.
  • dowiedzą się, skąd pojawia się inflacja i
  • do czego może doprowadzić oddanie władzy nad naszym majątkiem w ręce innych.